ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı Adı
Şifre


HABERLERDE ARA
Son günlerde en çok okunanlar
Aranan kelime : fasulye

Kırağıdan Yanan Fasulye ve Kabaklar Yeniden EkiliyorBursa’nın İznik ilçesinde kırağıdan yanan fasulye ve kabakların yeniden ekilmesine başlandı.

Akkuş’da, coğrafi işaretle tescillenen fasulye, yok satıyorOrdu’nun Akkuş ilçesinde, Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmesinin ardından değerlenen organik Akkuş şeker fasulyesinin kilosu 5 liradan, 25 liraya yükseldi.

Konyaaltı’nda Kuru Fasulye ŞenliğiAntalya’nın Konyaaltı Belediyesi bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Çandır Fasulyesi Şenliği’nde 4 bin kişiye kuru fasulye dağıttı.

Türküler Eşliğinde Kuru Fasulye HasadıArtvin’in Ağıllar Köyü’nde imece usulüyle türküler eşliğinde kuru fasulye hasadı gerçekleştirildi.
Şubat Ayının Zam Şampiyonu Taze Fasulye Oldu

Tüketici fiyatları bazında Şubat ayında en yüksek fiyat artışı yüzde 55,10 ile taze fasulyede oldu.

Bitlis, Fasulye Üretiminde Artık Söz SahibiBitlis’in Ahlat, Adilcevaz ve Tatvan ilçelerinde 50 bin dekarlık alanda yetiştirilen fasulyede hasat başladı.

Taze Fasulye Karaborsa Oldu, Kilosu 3 Liradan 12 TL’ye YükseldiBu yıl Temmuz ayının ilk haftalarında gerçekleşen aşırı sıcaklar fasulye üreticilerini de tüketicilerini de üzdü. Aydın ve çevresinde fasulyelerin çiçeklerini fide vermeden dökmesi üzerine bir hafta önce kilosu 3 lira olan taze fasulyenin fiyatı yüzde 400 artarak 12 TL’ye yükseldi. Adeta gramla satılan fasulye tarihin en yüksek fiyatına ulaştı.

Fasulye Üretiminin Kalbi Burdur’da Hal KurulacakBurdur Belediyesi, Türkiye’nin taze fasulye ihtiyacının yüzde 30’unu tek başına karşılayan İnsuyu bölgesinde toptancı hali kuracak.
Siyah Fasulye Faydaları Nelerdir?

Siyah fasulye içeriğindeki protein, çeşitli vitaminler ve mineraller sayesinde kansızlığı önlüyor, kolon kanserine yakalanma riskini düşürğyor.
Burdur da Kuru Fasulye Pişirme Yarışması


Burdur Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Birleşmiş Milletlerin 2016 yılını Ulusal Bakliyat Yılı ilan etmesi münasebetiyle il geneli kapsamında Kadın Çiftçiler Kuru Fasülye Pişirme Yarışması düzenledi.
Şampiyonun Ödülü Kuru Fasulye


Çameli ilçesindeki Yaylacık Dağı’nda 26-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler için Çameli Belediye Parkı önünde ödül töreni düzenlendi.
Kuru fasulye yüzde 50 zamlandı


Çumra Gıda, Tarım ve Hayvancılık ılçe Müdürü Üzeyir Arık, geçen yıl kilogramda 1.20 lira olan üretici fiyatının bu yıl ilk alımlarda yüzde 50 artışla 1.80 lira yükseldiğine dikkat çekti. Hisse senedinin son işlem fiyatı,net ve yüzde değişim değeri ...
29 Kasim
2021
Pazartesi
««
Kasim 2021
»»
Pt
S
Çr
Pr
Cu
Cts
Pzr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Diğer Haber KaynaklarıAktif kullanıcı: 75 kisi   Bugünkü ziyaretçi : 13472Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
Yetkili kişi: Bünyamin KOZAK | E-posta:admin(at)tarim.gen.tr |  Faks:0324 8146849 | Yazışma Adresi: Emniyet Müdürlüğü Karşısı Başak Tarım  |  Anamur - Mersin